еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Како да го одмрзнете ветробранското стакло на возилото за 1 минута

Еден од најголемите проблеми за возачите во зима е чистењето на ледот од ветробранското стакло на возилата.

На интернет можете да најдете најразлични совети како да се справите со овој проблем, а еден од начините е и овој.

Потребно е да земете прскалка во која ќе има 2/3 медицински алкохол, 1/3 вода и една лажичка сјај за садови.

Повеќе во видето:

Фото/видео: Living On A Dime

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телефонска психолошка поддршка и за трудниците и родилките, лицата со нарушен слух, говор и глас

Редакција

Дали жените од Шуто Оризари повторно ќе останат без матичен гинеколог

Редакција

Од Туфи до Хурем: Која беше Билјана Беличанец

Редакција