еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Како Дачиќ му ја пее „Каљинка„ на Путин

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ уште еднаш ги покажа своите пејачки способности.

На рускиот претседател Владимир Путин кој беше во посета на Србија, му ги испеа руските песни „Каљинка“ и „Рјабинушка“.

Фото/видео: Тасс

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Путин пречекан како цар во Белград: Го „меркаше“ Цеца, му пееше Дачиќ

(Видео) Путин во Белград со новиот автомобил, „бункер на тркала“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Задолжителната вакцинација ги извади Грците на улиците во Солун, се судрија со полицијата

Редакција

(Видео) Пријателот на Груевски ја загуби Будимпешта: Прв пораз на Виктор Орбан од 2010 година досега

Редакција

(Видео) „Воспитните мерки“ на Мика Алексиќ: Тој ги срамеше децата во емисија на телевизија пред очите на цела јавност

Редакција