еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Како „главните виновници“ за „Медена земја“ ја дочекаа веста за номинациите за „Оскар“

Лавина позитивни реакции предизвика веста за документарниот филм „Медена земја“, кој денеска беше номиниран за најдобар документарец и најдобар странски филм за годинешното доделување на наградите „Оскар“.

Станува збор за историски успех за македонската кинематографија и воопшто за Македонија со оглед на тоа што прв пат наш филм е номиниран во две категории.

Филмот е во режија на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов, кои задно со Самир Љума и се израдуваа на веста „некаде по светов“.

Posted by Samir Ljuma on Понеделник, 13 јануари 2020

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Историски успех: „Медена земја“ номиниран за „Оскар“ за најдобар документарец и странски филм

Отворено со Атиџе, ѕвездата на „Медена земја“: Обожавам да пеам, сакав да станам пејачка

(Фото) Медена тура: Воодушевени од Атиџе, велосипедисти возеа до нејзиното село Бекирлија

Видео: Фејсбук/Самир Љума/Фото: Фејсбук/Медена земја

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува „Ѕвезда број 1“ – ново музичко талент шоу, ќе се емитува на „1ТВ“

Никола Осило

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони вработува пет лица, плата до 25.023 денари

Никола Осило

Огнен Јанески е новиот главен и одговорен уредник на телевизија „24“

Редакција