еМагазин

Tag : Самир Љума

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Хоакин Феникс, актерот кој зеде Оскар за улогата во „Џокер“ бил голем фан на Атиџе

Редакција
Хоакин Феникс, актерот кој зеде Оскар за главна машка улога за улогата во филмот „Џокер“ бил голем фан на Атиџе Муратова, откри снимателот Самир Љума....
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Како „главните виновници“ за „Медена земја“ ја дочекаа веста за номинациите за „Оскар“

Редакција
Лавина позитивни реакции предизвика веста за документарниот филм „Медена земја“, кој денеска беше номиниран за најдобар документарец и најдобар странски филм за годинешното доделување на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Убава вест: Македонскиот документарец „Медена земја“ со три награди на американскиот филмски фестивал „Санденс“

Редакција
Со победа во три категории, македонскиот филм „Медена земја“ („Honeyland“), во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска, триумфира во конкуренцијата за документарци од целиот...