еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Ким Јонг Ун го изненади светот со нов стајлинг на средбата со Путин

Рускиот претседател Владимир Путин во Владивосток се сретна со лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун. Ова е прва посета на Ким на Русија и прва средба со Путин.

Рускиот претседател го прими севернокорејскиот лидер во кампусот на Универзитетот во Владивосток.

Тие ќе водат разговор во тет-а-тет формат со присуство на преведувач, а медиумите можеа да присуствуваат само на воведниот дел.

Путин на почетокот од состанокот изрази уверување дека посетата на Ким ќе придонесе за регулирање на ситуацијата на Корејскиот полуостров.

Фото/Видео: Globe and mail/VOA news

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Како помина првата средба на Путин со лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-Ун

(ВИДЕО) Како изгледа личниот, блиндиран воз на Ким Џонг Ун, кој Северна Кореја го добила од Сталин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешна советничка: Трамп изеде доверлив документ по средба со Мајкл Коен

Редакција

(Видео) Путин четири часа одговараше на 1.700 новинари: Еден ден ќе морам да се женам

Никола Осило

Бројот на загинати при уривање на надвозник во Џенова се искачи на 22

Редакција