еМагазин

Tag : Ким Јонг Ун

Свет

(ВИДЕО) Ким Џонг-ун првпат во јавност по 20 дена, тврди државната агенција КЦНА

Редакција
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се појави во јавност првпат по 20 дена, бидејќи присуствувал на церемонија на отворање фабрика северно од Пјонгјанг, објави државната агенција...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Трамп стана првиот американски претседател кој стапнал на тлото на Северна Кореја

Редакција
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска се сретна со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во демилитаризираната зона на Корејскиот Полуостров, се ракуваше со него, а потоа ја...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Што договорија Путин и Ким

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека разговорот во четири очи со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун во Владивосток бил темелен. Како што нагласи Путин, со...
Свет

(ВИДЕО) Како изгледа личниот, блиндиран воз на Ким Џонг Ун, кој Северна Кореја го добила од Сталин

Редакција
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користи свој личен оклопен воз за патувања во други земји. Возот го наследил од татко му, кој со него патувал...
Свет

(Видео) Ким Јонг Ун го изненади светот со нов стајлинг на средбата со Путин

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин во Владивосток се сретна со лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун. Ова е прва посета на Ким на Русија и...