еМагазин

Tag : северна кореја

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Сестрата на Ким Јонг Ун страв и трепет во Северна Кореја и регионот

Редакција
Неприкосновен лидер на Северна Кореја е Ким Јонг Ун, но сè повеќе се зборува за неговата сестра Ким Jo Џонг, која во јавноста беше претставена...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Трамп стана првиот американски претседател кој стапнал на тлото на Северна Кореја

Редакција
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска се сретна со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во демилитаризираната зона на Корејскиот Полуостров, се ракуваше со него, а потоа ја...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Што договорија Путин и Ким

Редакција
Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека разговорот во четири очи со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун во Владивосток бил темелен. Како што нагласи Путин, со...
Свет

(ВИДЕО) Како изгледа личниот, блиндиран воз на Ким Џонг Ун, кој Северна Кореја го добила од Сталин

Редакција
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користи свој личен оклопен воз за патувања во други земји. Возот го наследил од татко му, кој со него патувал...