еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Масакар во Тексас: Најмалку 20 лица се убиени во продавница на „Волмарт“

Најмалку 20 лица се убиени во градот Ел Пасо во Тексас, САД.

Масакрот се случил во продавница на Волмарт во близина на трговскиот центар Сиело Виста.

Покрај убиените, уште 26 лица се ранети.

По инцидентот е уапсен Патрик Красијус (21) во предградие на Далас, околу 1.000 километри источно од Ел Пасо.

Американската полиција соопшти дека убиствата најверојатно се извршени поради омраза, пренесуваат медиумите.

Красијус 20 минути пред нападот поставил на интернет документ во кој ги обвинува Латиноамериканците и Американците од првата генерација за одземање на работните места и за мешање на културите во САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) За помалку од 24 часа нов масакар во САД, најмалку деветмина загинати

Фото/видео: Fox News

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Арс Ламина“ и „Арбериа дизајн“ склучија „најтешки“ договори со МОН за откуп на учебници

Никола Осило

Добитник на Нобеловата награда за мир, за кој беа номинирани и Заев и Ципрас е премиерот на Етиопија

Редакција

Дали Комерцијална банка „се плаши“ од продажбата на Охридска банка?

Никола Осило