еМагазин

Tag : масакр

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Масакар во Тексас: Најмалку 20 лица се убиени во продавница на „Волмарт“

Редакција
Најмалку 20 лица се убиени во градот Ел Пасо во Тексас, САД. Масакрот се случил во продавница на Волмарт во близина на трговскиот центар Сиело...