еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) Ново светско чудо: Кинезите отворија хотел во каменолом од поранешен рудник

Во Шангај, Кина, е отворен хотелот Интерконтинентал Шангај Вондерланд, во каменолом од поранешен рудник. Дел од катовите се под земја, а дел под вода.

Хотелот се градеше 12 години.

Фото: Промо/видео: AFP news agency/CCTV English

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бразил е ново жариште на корона вирусот, за еден ден регистрирани 1.179 починати

Редакција

СЗО не може да ја потврди ефикасноста на новиот лек „ремдесивир“ во борбата против корона вирусот

Редакција

(Видео) Шекспировски заплет во Британија: Што всушност ќе донесе Брегзит?

Никола Осило