еМагазин
Image default
Техно ТОП СТОРИИ

(Видео) Прв пат снимен звукот на планетата Марс

Прв пат во историјата луѓето имаат можност да го чујат звукот на планетата Марс. Сондата „Инсајт“ која од минатата недела се наоѓа на површината на црвената планета, ги сними звуците на ветерот на Марс.

Снимките се објавени од центарот за развој на НАСА од каде што проценуваат дека ветрот бил со брзина од 16 до 24 километри на час.

Фото/Видео:НАСА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Промонтинг“ го доби милионскиот тендер за тековно одржување на објектите на МВР

Никола Осило

Молк во Европската Народна Партија за азилот на бегалецот Груевски

Редакција

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони вработува 13 лица, плата до 31.330 денари

Никола Осило