еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) СДСМ со ВМРО-методи: Полноќно сечење на зеленилото во Аеродром

Градоначалникот на Аеродром Златко Марин, кадар на СДСМ дозволи да се користат методи на ВМРО-ДПМНЕ за „безболна“ сеча на зеленилото кај Мајчин дом во доцните вечерни часови за да се избегнат реакциите и негодувањето на граѓаните, реагираат жителите на скопската општина.

„После полноќ сечите, вие што устите ви окапаја од врескање “фашисти” додека Грујо го праеше ова? Вака Вие ја слушате и исполнувате волјата на народот? Или се криете зад некакво “исполнување на граѓанската волја” само кога треба да реализирате теснопартиски дилови и да одработите за интересите на вашите финансиери?!“, реагираат граѓаните на социјалните мрежи.

Тие негодуваат бидејќи во време не претходната власт, активисти кои сега седат во фотељи во оптшините и во централната власт протестираат против ваквиот начин на сечење на зеленилото и неконтролираната изградба.

За денеска е закажан протест против изградбата на нова висококатница во Аеродром.

Багерите пристигнуваат во мракот

Во живо од парцелата кај Мајчин дом!

Posted by Сакаме Аеродром да дише on Понеделник, 08 октомври 2018

Фото/Видео:Фејсбук/Сакаме Аеродром да дише

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Граѓаните на протест против изградбата на висококатница во Аеродром

Почна изградбата на висококатницата кај Мајчин дом: Аеродромци бараат оставка од градоначалникот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Патријархот Вартоломеј на архиепископот Стефан му го предаде Патријаршискиот акт за примање на ОА во богослужбено и канонско единство

Редакција

Трифун Костовски ги повика Џафери, Обвинителство, Антикорупциска и МВР да се вклучат во истрагата за случајот со „Еуростандард банка“ по допрен глас

Редакција

(Видео) На протест против војната во Русија уапсена и 77-годишна активистка

Редакција