еМагазин
Image default
Македонија

(Видео) Вучиќ за случајот „Тенк“: Да не треба и Тадиќ да лежи робија зошто набавил ист „мерцедес“

Српскиот претседател Александар Вучиќ во емисијата „Кирилица“ на авторот и водител Миомир Мариќ на српската телевизија ТВ Хепи, го коментираше судскиот случај „Тенк“ за набавка на луксузниот мерцедес, за кој е осуден поранешниот македонски премиер, Никола Груевски.

За него овој случај е нелогичен, бидејќи автомобилот останал во државна сопственост.

Тој извади документи во кои се гледа дека и  поранешниот српски претседател Борис Тадиќ го набавил истото возило за иста цена како и оној во Македонија.

„Да не треба сега да покренеме обвинување против Тадиќ и тој да оди две години робија“, вели меѓу другото Вучиќ.

Ова на „независните“ и „објективните“ Канал5, Телма, 24 Вести, 1TV, Алсат, ТВ21…нема да го чуете 😬

Posted by Зоран Ристески Македонец on Вторник, 20 ноември 2018

Видео: Хепи ТВ/Фејсбук/Зоран Ристески Македонец

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ отвори нова дилема: Груевски влегол во Албанија легално или нелегално?

Што е пасаван, со кој според Вучиќ, Груевски избега до Унгарија

Унгарски медиуми: По скратена постапка донесена одлука за барањето за азил на Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Јанева од притвор ќе беше смешна

Редакција

Законот за амнестија за „27 април“ не доби поддршка во Собранието

Редакција

СЈО: Како може судика истовремено да работи и за УБК?

Никола Осило