еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Викендов повремени врнежи од дожд, грмежи и ветер

Од утре кон крајот на денот до понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат пообилни (над 25л/м2), проследени со грмежи, ветер и услови за појава на град, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во вторник поради спуштање на постудена воздушна маса ќе дува засилен северо-западен ветер што ќе предизвика позначително опаѓање на температурите и ќе има услови за слаб снег на повисоките планини.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Жбогар и Шекеринска на пастрмалија кај Бочварски

Редакција

(Фото) Тамара преубава трудница: Разголена во деветтиот месец

Редакција

Биланс од грабежот на НЛБ банка во Чаир: Одземени 150.000 евра, повредените пуштени дома

Редакција