еМагазин
Image default
Македонија

Владата на вонредна седница ќе разгледува предлог измени на Уставот

Владата на Република Македонија денеска ќе ја одржи 92-та вонредна седница со единствена точка на дневниот ред – Предлог за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со насоки за изменување и дополнување на Уставот.

Почетокот на седницата е закажан за во 16:00 часот, соопшти владината прес-служба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР отвори бесплатна телефонска линија, за граѓаните да се информираат кои услуги функционираат

Редакција

Мицкоски би одбил амнестија за Груевски и Мијалков, во замена за поддршка на референудмот

Редакција

Ѓорги Спасов: Касами и Села не ја гледаат големата слика

Редакција