еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Владата одлучи: Гостивар ќе добие театар

На денешната седница, Владата на РМ ја разгледа информацијата за потребата за основање на нова Национална установа „Гостиварски театар“ – Гостивар, и донесе одлука за нејзино основање, имајќи го предвид мислењето на Министерството за финансии, како и оправданоста за основање на нова национална установа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

10 години dm: Останавме пример на одговорно и успешно работење со двоцифрен раст на прометот

Редакција

Утре, гратис кафе во Coffеe Lab

Редакција

Преку проектот „Пошумуваме заедно за позелено утре“ dm дрогерие маркт обезбеди нови 400 дрвја за парк шумата „Гази Баба“

Редакција