еМагазин
Image default
Локално

Внук си го убил дедо му со камен во Кочани

На 30.03.2019 во СВР Штип било пријавено дека околу 13.00 часот во Клиничката болница Штип починал С. М.(66) од Кочани, кој бил физички нападнат во неговиот дом, од неговиот внук В.З.(19), кој со метален предмет и камен му нанел повреди на главата.

Телото на починатиот е предадено на обдукција. В.З. е приведен и задржан во Полициската станица Кочани за понатамошна постапка. Известен е јавен обвинител.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Крадци на дрва нападнале полициски службеници

Никола Осило

Голем шумски пожар на падините на Осогово, затворен патот кон Пониква

Редакција

Скопјанец ја бара малолетната ќерка

Никола Осило