еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакција вредна 5,3 милиони денари продадени акции од Комерцијална банка

Во блок-трансакција вредна 5,3 милиони денари вчера на Македонската берза се продадоа 938 акции од Комерцијална банка.

Акциите се продадоа по цена од 5.660 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комерцијална банка оствари добивка од 28,9 милиони евра

Плати и надоместоци од 826.000 евра за членовите на Управниот одбор на Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бранко Азески: Забраната на увоз на мед и компири во Косово е популистичка одлука донесена како резултат на инатење

Редакција

„Факом“ ќе дели дивиденда во бруто износ од 1.010 денари за акција

Никола Осило

Владимир Ефтимоски ја зголеми сопственоста во Стопанска банка Битола на 16.501 акција

Никола Осило