еМагазин
Image default
Локално

Во Скопје вчера санкционирани 116 возачи

Министерството за внатрешни работи во акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден санкционира 116 возачи, меѓу кои шест за возење без возачка, пет за непрописно престројување, седум мерки за користење мобилен телефон.

Изречени се и шест санкции за минување на црвено светло на семафор, четири за управување под дејство на алкохол и 57 мерки за непрописно паркирани возила.

Од МВР најавуваат дека и во наредните денови продолжуваат засилените сообраќајни контроли и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На скопјанец му го застрелале кучето со воздушна пушка

Редакција

Две починати лица пронајдени во нивните домови во Скопје и Битола

Редакција

Почината жена пронајдена во стан во Скопје

Редакција