еМагазин

Tag : прописи

Локално

Во Скопје вчера санкционирани 116 возачи

Редакција
Министерството за внатрешни работи во акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден санкционира 116 возачи, меѓу...
Локално

Во Скопје 379 санкционирани возачи, 101 ја пречекориле брзината

Редакција
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 379 санкции, меѓу кои 101 за пречекорување на дозволената брзина на движење, во текот на вчерашниот ден...