еМагазин
Image default
Балкан

Во Солун не се одржа Стрејт парада, во организација на „Обединети Македонци“ од безбедносни причини

Паралелно со Парадата на гордоста во Солун денеска не се одржа најавената Стрејт парада поради безбедносни причини, јавува дописникот на еМагазин од Солун.

Зад Стрејт парадата стоеше организација наречена „Обединети Македонци“.

Истата требаше да се одржи на плоштадот Аристотелус, каде помина и поворката на Парадата на гордоста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) И Македонци на Парадата на гордоста во Солун

На 29. јуни во Скопје две паради: Едната за подршка на ЛГБТИ заедницата, другата за за поддршка на традицијата, бракот и семејството

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Одлуката за Македонија да помине низ Националното собрание договорија коалициските партнери во бугарската Влада по вонредниот совет

Редакција

Ако формираме влада ќе зависиме од други, вели Трифонов по најавата дека и неговата партија ќе го врати мандатот

Редакција

„Да, добро прочитавте“: Вучиќ добитник на наградата за мир „Златен лав“

Редакција