еМагазин
Image default
Локално

Возач на „Туарег“ напaднал колега со „Лада“ по сообраќајна несреќа во Скопје

На 06.09.2019 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населба Пинтија по претходно случена сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „лада„ управувано до Г.Т.(53) од Скопје, патничко моторно возило „туарег„ управувано од М.М.(27) од Скопје и патничко моторно возило, „пежо„ сите со скопски регистарски ознаки настанал расправија при што Г.Т. бил физички нападнат од М.М, информира МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјани предлагаат нови имиња на улиците: Често се спомнуваат Горан Стефановски, Есма, Ванчо Петрушевски…

Никола Осило

Девојка од Свети Николе обвинета за дрски разбојништва: Ограбувала продавачки

Никола Осило

Изгаснати сите пожари на територијата на Скопје

Редакција