еМагазин

Tag : Туарег

Локално

Возач на „Туарег“ напaднал колега со „Лада“ по сообраќајна несреќа во Скопје

Редакција
На 06.09.2019 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населба Пинтија по претходно случена сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „лада„ управувано...
Локално

Скопјанец во „Фолксваген туарег“ удрил во две деветгодишни деца

Редакција
На 28.02.2019 околу 12.35 часот на улица „Алија Авдовиќ“ во Скопје, патничко возило „Фолксваген туарег“, управувано од С.Р.(31) од Скопје, удрило во две деца-пешаци на...