еМагазин

Tag : Лада

Локално

Возач на „Туарег“ напaднал колега со „Лада“ по сообраќајна несреќа во Скопје

Редакција
На 06.09.2019 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населба Пинтија по претходно случена сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „лада„ управувано...
Локално

Тешко повреден пешак по удар од „Лада“

Редакција
На 18.04.2019 годинa во 07.45 часот на улица „Варшавска“ патничко моторно возило „Лада“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Ѓ.(48) од с.Волково, скопско, удрило во...