еМагазин
Image default
Да помогнеме

Возачот што почина на Стража животот воопшто не го штедел: Да помогнеме на семејството

Денеска и утре од 12 до 17 часот ќе има кутија за донации до Соборната црква за семејството на возачот на автобус, Горан, кој почина на Стража додека правеше пауза.

Донацијата ја собираат верниците, кои беа со него на патување и присуствуваа на струшката литија по повод празникот Св.Ѓоргија.

Како што пишува на страницата „Православни вести и патувања“, во животот имал многу загуби почнувајќи од брат му и татко му, а останале тој и мајка му.

Живееле во стан под кирија со сопругата која моментално е во големи стресови и под лекарства после загубата на Горан.

„Беше премногу добар и поштен, но најтешка загуба му беше неговиот брат и татко кои оставија болка во животот негов. Се трудеше за да придонесе кон семејството, имаа совршен брак со ќерката, ние исто им помагавме колку можевме. И ете неколку месеци откако почнаа да живеат сами во станот Горан не напушти. Остави и тригодишно машко дете“, пишува на оваа страница.

Може да контактирате и директно со семејството за да оденсете донација. Телефон за контакт Часлав Величкович 070 233 473.

Сметка за донации:

Име презиме: Македонка Донева

Број на т.сметка: 210 501 645 619 502

Банка – NLB тутунска банка

На сметката се води со моминско презиме Величковиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Возач на автобус починал на превојот Стража

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новогодишна трпеза за бездомниците: Каде може да ја донирате храната што ќе ви остане од празниците

Редакција

Потребни се тромбоцити од крвна група 0+

Редакција

За еден ден, 16 уметници ја потврдиле својата донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција

Редакција