еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

За Бугарија не е проблем присуството на бугарскиот конзул за време на увидот на КЗСД во бугарскиот клуб

Во однос на присуството на генералниот конзул на Бугарија, Димитар Иванов во просториите на Центарот „Иван Михајлов“ во Битола за време на увидот на Комисијата за заштита и спречување на дискриминација (КЗСД) минатата недела, привремениот министер за надворешни работи Николај Милков оцени дека тоа „не претставува проблем“ и дека тој не ги попречувал активностите на Комисијата со тоа што бил присусен за време на увидот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МНР: Бугарскиот конзул немал право да присуствува на увидот на Комисијата за спречување дискриминација во бугарскиот клуб

Присуството на бугарскиот конзул за време на увидот во „Ванчо Михајлов“, Комисијата за заштита од дискриминација го доживува како обид за влијание

МИА/Фото: Фејсбук/клуб „Ванчо Михалјов“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фондот за здравствено осигурување без тендер склучи договор со Македонски пошти вреден 9 милиони денари

Редакција

Досега никој од цивилите од Авганистан кои доаѓаат во Македонија не побарал политички азил

Редакција

Тројца заболени од Ковид-19 во тетовско

Редакција