еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

За плати, надоместоци и други лични примиња во М-НАВ потрошени фантастични 635,3 милиони денари

Според финанскиот извештај на М-НАВ, (Акционерско друштво во државна сопственост) за 2017 година, во истото за плати, надоместоци и други лични примања се потрошени 635,3 милиони денари.

Извештајот за финаниското работење на државната компанија е објавен на Македонската берза пред неколку дена, а според него за истата намена во 2016 година се потрошени 622,9 милиони денари.

Според податоци од официјалната веб страна М-НАВ, бројот на вработени во компанијата изнесува 272 лица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фијаско на владиниот План за чист воздух: Метереолозите предвидуваат заладување, подгответе се за загадување

Никола Осило

Има само Мерцедес: Каков имот пријавил обвинителот од СЈО, Бурим Рустем, кој треба да сведочи за „Рекет“

Редакција

Општина Ѓорче Петров вработува 13 лица, плата до 37.631 денари

Редакција