еМагазин
Image default
Македонија

Груевски ќе се појави на телевизијата Сител

Поранешниот македонски премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, каде доби политички азил за прв пат по бегството ќе се појави на медиум.

Од телевизијата Сител, најавија ексклузивно интервју со него.

Фото: Фејсбук/Груевски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пребеганиот Никола Груевски остана без пратеничката плата

Твитер „полуде“ за избришаните снимки од Албанија: „Груевски како Каспер, камера не го фаќа“

Снимките од Албанија од бегството на Груевски не можат да се обезбедат, бидејќи системот автоматски ги избришал

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Осум кривични пријави за подметнување на пожар поднело МВР

Редакција

Пресврт на судењето за „Таргет-Тврдина“: „Бомбите“ завршуваа во СДСМ и кај Заев, а не кај мене, вели Верушевски

Редакција

Силјановска: На навредите и етикетите кон мене им се придружи и премиерот

Редакција