еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Звучни имиња на листата должници на УЈП: Меѓу нив и 1ТВ и ФК Вардар на Сергеј Самсоненко

Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата листа на должници за долгови доспеани до 31.08.2019 и неплатени до 30.11.2019 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

На листата можат да се забележат и познати бизнисмени и компании.

Кумановскиот бизнисмен Бајруш Сејдији должи 112 милиони денари, „Бујото инженеринг“ должи 17,2 милиони денари, „Хисар туризам“ должи 9,8 милиони денари, струшкиот бизнисмен Георги Миладинов должи 8 милиони денари, „1 ТВ“ должи 4,2 милиони денари, ФК „Вардар“ должи 23 милиони денари, „Урбан инвест“ должи 34 милиони денари…

Целата листа должници ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Tоп пет најголеми должници на листата на УЈП: ТЕ-ТО убедливо на врвот

Јавни претпријатија должат милиони неплатен данок кон УЈП

Над 4.500 граѓани и фирми на листата должници на УЈП: Вкупниот долг 163 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Температура и кашлица, најчестите симптоми кај заболените од коронавирусот во Македонија

Редакција

Сите детали за новите платежни картички: Кој ќе добие пари за купување македонски производи и услуги?

Редакција

УЈП распродава запленети возила: Луксузни автомобили, камиони и автобуси по багателни цени

Никола Осило