еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Tоп пет најголеми должници на листата на УЈП: ТЕ-ТО убедливо на врвот

Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата листа на должници за долгови доспеани до 31.08.2019 и неплатени до 30.11.2019 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

На врвот на листата се ТЕ-ТО со вкупен долг од 1,1 милијарда денари, „Ел дон кастилло ангел“ со вкупен долг од 468 милиони денари, „Индустрија ел азтека“ со вкупен долг од 467,6 милиони денари, „Мотор коач индустрија“ со вкупен долг од 467,5 милиони денари и „МЛ Глобал италу“ со вкупен долг од 265,5 милиони денари.

Целата листа должници ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јавни претпријатија должат милиони неплатен данок кон УЈП

Над 4.500 граѓани и фирми на листата должници на УЈП: Вкупниот долг 163 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопанствениците и порачаа на Владата да штеди на администрацијата, наместо да воведува нови даноци

Никола Осило

Градоначалниците Богоев и Петровска дале изјави во Обвинителство за случајот „Рекет“

Редакција

(ВИДЕО) „Јас сум горда Еврејка од Република Македонија“: Што кажа разрешената министерка Мизрахи во Собрание

Редакција