еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ацо Трпковски е убиениот доктор во скопска Железара

Јавноста и лекарската фела се вознемирани и згрозени од убиството на 67-годишниот доктор во скопска Железара.

Станува збор за матичниот доктор Ацо Трпковски, кој беше пронајден во неговиот автомобил со неколку убодни рани.

Беше пронајден од неговиот син, а засега не е познато кој стои позади убиството и кој е мотивот за истото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убиениот доктор во скопска Железара има повеќе убодни рани: Детали од Обвинителството

Тој имал приватна ординација издадена под концесија.

Во понеделник матичните доктори во знак на протест нема да работат од 12 до 16 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лекарите вознемирени, комората бара расветлување на случајот со убиството на докторот во Железара

Убиен доктор во скопска Железара, телото го нашле синовите

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради недоволна информираност и знаење, компаниите не излегуваат на Македонската берза

Редакција

МВР со детали за пронајдениот куршум во дворот на Таравари

Редакција

(Видео) На повидок војна меѓу Турција и Русија на тлото на Сирија по загинувањето на 33 турски војници

Редакција