еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Викендов топло, на некои места летни температури

По нестабилното време неделава, следува период на сончево и топло време со пораст на температурата кон викендот.

Утринските температури ќе бидат постојано над нулата, а поголемо наоблачување со услови за појава на дожд се очекува на почетокот на следната недела и ќе биде проследено со умерено спуштање на температурата, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималните утрински температури ќе бидат во интервал од 4 до 12, а максималните дневни ќе достигнат до 27 степени.

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со Ковид-19 во Македонија се заразиле вкупно 782 здравствени работници, оздравеле 663

Редакција

Московската берза не е отворена цела недела, ќе остане затворена до 8. март

Редакција

Директорот на Тетекс, Бобан Гоговски купи акции во ТТК Банка

Редакција