еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) И Катица Јанева на „црната листа“ на САД

Стејт департментот ја стави поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, која е во затвор за случајот “Рекет“ на т.н. црна листа.

Во образложението за одлуката стои дека таа била инволвирана во корупција, дека политичката моќ ја користела за сопствен бенефит, како и дека за нејзе постојат веродостојни информации дека примила поткуп.

На истата се ставени и синот и сопругот на Јанева.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градоначалникот Стевчо Јакимовски ставен на „црната листа“ на САД

(Фото) Катица преку ден на работа кај синот, навечер е во затвор

Кои македонски компании освен “Сајтрокс“, се под санкции на САД или се на „црната листа„

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Мартин Вучиќ: Полна сала за Танец во Мелбурн, полно срце

Редакција

Хрватскиот претседател Милановиќ најави вето за влезот на Финска во НАТО

Редакција

Крај на 12-годишното владеење на Нетанјаху: Израел доби нова влада

Редакција