еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Дарко Костадиновски, кој е избран за претседател на Уставен суд

Уставниот судија Дарко Костадиновски е новиот претседател на Уставен суд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дарко Костадиновски е нов претседател на Уставниот суд

Има мандат од три години и нема право на реизбор. За него гласаа шест уставни судии.

Тој доаѓа на местото на уставната судијка Добрила Кацарска.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Антикорупциската комисија кога станал уставен судија.

Каков имот пријавил

На свое име пријавил стан во Охрид и плац во скопско Сопиште.

На име на сопругата пријавил и стан во Скопје.

Вози Хјундаи Тусон.

На свое име, на име на сопругата и децата пријавил девизни штедни книшки и девизен депозит.

Има и кредит од 80 илјади евра, за кој не дал податок кога е земен и кога треба да се врати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила Добрила Кацарска, новата претседателка на Уставен суд

Која е Добрила Кацарска, новата претседателка на Уставен суд

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Валентин Груевски, кој се спомнува во аферата „Тајни имоти“ на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Еден од напаѓачите во терористичкиот напад во Виена е по потекло од Тетово?

Редакција

Малолетникот кој со „БМВ Х6“ удри во хирургот Јота оди во куќен притвор и остана без пасош

Редакција