еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се најголемите должници на новата Листа на УЈП, меѓу нив се уште и фирмите кои се поврзуваат со Мијалков

Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави Листата на должници за март, а оваа се Топ 10 најголеми должници:

На истата со месеци во десетте најголеми должници се и фирмите „Дивелоп груп“ и хотел „Гранд М“, кои се поврзуваат со поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЈП ќе го наплати долгот за неплатен данок од фирмите кои се поврзуваат со Мијалков, вели Лукаревска

„Ни Чак Норис не може да си купи стан сам од себе“: Твитер реакции за Мијалков чии конфискувани станови ги купи неговиот син

Сашо Мијалков ослободен за „Трезор“, случајот за набавка на опрема за следење од Британија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денеска сончево и топло, од четврток промена на времето

Редакција

(Вознемирувачко видео) Талибанците влегоа во Кабул и тврдат дека цел Авганистан е под нивна контрола, претседателот избега

Редакција

МВР поднесе кривични пријави против повеќе членови на навивачки групи

Редакција