еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Лекарот Ацо Трповски не е убиен во неговиот автомобил, што друго е познато за убиството?

Матичниот лекар Ацо Трповски (67) не е убиен во неговиот автомобил во скопска Железара, каде беше пронајдено неговото беживотно тело, откри вчера заменик министерот за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев.

Тој е убиен на некое друго место и засега не е познато каде.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лекарот Ацо Трповски бил убиен на друго место, а не во неговиот автомобил

За неговото убиство, кое ја вознемири јавноста, досега беа приведени три лица, но сите се ослободени, бидејќи нема докази дека тие лица се инвловирани во истото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема доказ дека притворените лица го убиле докторот Ацо Трпковски, велат од Обвинителство

Онаа што се знае е и дека убиството не е поврзано со професијата на докторот.

Прегледани се и снимки од над 50 камери, а е разговарано со над 15 лица.

Докторот беше пронајден мртов пред неколку дена во неговото возило „киа рио“ со девет убодни рани од страна на неговиот син.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две лица приведени за убиството на докторот Ацо Трпковски, мотивот не е поврзан со неговата професија

Убиениот доктор во скопска Железара има повеќе убодни рани: Детали од Обвинителството

За убиството на докторот Ацо Трпковски извршен разговор со над 15 лица, прегледани и над 40 видео снимки

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Максимовска – Поповиќ, член на УО на Комерцијална купи 100 акции на банката

Редакција

(Фото) Кедев го искачи и врвот Анапурна 8.091 м.н.в, шести во низата над осум илјадарки

Редакција

Продолжува да важи платеното породилно отсуство до завршувањето на времените мерки

Редакција