еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Можеме да собереме 15 илјади евра: Потребни се за тригодишната Срна – да си дојде побрзо дома

Тригодишната Срна во октомври развила сепса поради уринарна инфекција што преоѓа во тешка форма пиелонефрит оставајќи трајни оштетувања на левиот бубрег.

Откриена е хидронефроза и камен во левото бубреже, а добива и нова сепса. Моментално е хоспитализирана во Систина.

Потребни се нови испитувања, оперативно лекување и целосно опоравување.

Донираните средства ќе бидат искористени за сегашниот престој во болница (за лекување на сепсата), контролите, новите прегледи (Магнетна Резонанца со анестезиолошка припрема, Ехо, Цистографија), и на крај оперативниот зафат за отстранување на каменот и хидронефрозата.

Средствата потребни за овие интервенции ќе чинат најмалку 922.500 денари.

Донациска сметка во банка:

210501614179280

IBAN: MK07210501614179280

Swift code: TUTNMK22.

Фото: Унсплеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инспекциски надзор на Клиниката за гинекологија по обидот за самоубиство на родилка

Редакција

(Фото) Во Косово уапсен Алил Демири, обвинет за петкратното убиство кај Смилковско езеро

Редакција

Најголем дел од 9. новозаразени во Велес се вработени од конфекцијата ЈУ-КА и членови на нивните семејства

Редакција