еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Мукаетов и членови на УО на Алкалоид купија акции на компанијата

Од Алкалоид АД Скопје преку Македонската берза информираа дека Живко Мукаетов, претседател на Управниот одбор (УО) и генерален директор, се стекнал со 300 обични акции издадени од компанијата.

Акции купил и членот на УО на Алкалоид, Виктор Стојчевски, кој се стекнал со 200 обични акции, Ѓорѓи Јованов, член на УО, кој купил 100 обични акции, Оливера Панева, исто така член на УО, која купила 50 обични акции, како и Ќире Ицев, член на УО, кој се стекнал со 150 обични акции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колкав промет е остварен со акциите на Комерцијална, Алкалоид и НЛБ Банка, најтргуваните акции на Македонската берза во февруари

Колку акционери има Алкалоид

Како се движеше цената на акцијата на Алкалоид лани

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

60-годишен македонски државјанин починал од срцев удар на граничниот премин „Прешево“

Редакција

Ќе станат ли Велес и Тетово нови жаришта на коронавирусот?

Редакција

Голем удар за Тиранската платформа: Каде беа Албанците за гласањето на референдумот?

Редакција