еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 1. јуни летови од Скопје до грчкиот остров Крф

Од 1. јуни годинава, грчката авиокомпанија Aegean Airlines ќе започне со сезонски летови од Скопје до грчкиот остров Крф, објави специјализираниот портал за авијација exyuaviation.com.

Летовите ќе траат до 28. септември.

Aegean Airlines претходно воведе летови од Скопје до Атина и Сараево.

Авиобилетите за летот Скопје – Крф се достапни преку веб страната на Aegean Airlines.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сите детали за новиот директен лет од Скопје до островот Крф

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По 18 години македонска делегација предводена од Пендаровски на 2 Август во „Св.Прохор Пчински“

Редакција

(Видео) Украински граѓани го блокираа пристапот на Русите до нуклеарната централа во Енергодар, најголема во Европа

Редакција

Нови 19 случаи со Ковид-19 од 3.680 тестирања, бројката на активни е 416

Редакција