еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пролет среде зима: Од утре топло време, со температури над просекот за овој период

Продолжува периодот на стабилно и суво време со пораст на температурите кои ќе бидат над просекот за овој период од годината, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури ќе се движат од -4 до 5 степени, а дневните од 9 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе биде од -2 до 14 степени.

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како граѓаните да закажат тестирање за корона вирусот кај матичен лекар

Редакција

Не се работи за погрешно постапување, туку за превид на судските служби при спроводот на Мијалков, велат од Управа за извршување на санкции

Редакција

Може ли да Ве избркат од работа ако не сте вакциниран?

Редакција