еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) „Добар човек“ објави 11 „бомби“ за „Рекет“

Корисник под псевдонимот „Добар човек“ на Јутјуб објави 11 нови „бомби“ поврзани со случајот „Рекет“, кој финализираше пред неколку дена.

Во нелегално снимените разговори наводно се слушаат адвокатот Васил Димишков, и осудените за „Рекет“, Зоран Милески Кичеец и Бојан Јовановски-Боки 13.

Нелегално снимените разговори може да ги слушнете ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не ни требаат нови „бомби“, одамна знаеме кој е кој во македонската политика

Русковска по објавата на „бомбите„: Димишков не беше обвинет бидејќи немаше докази

„Пукнаа“ две предизборни „бомби“ поврзани со „Рекет“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општина Струга склучи договор со „Илинден“ вреден над 1 милион евра

Редакција

Владата сè уште нема конечен став околу отворањето на границите и аеродромите

Редакција

Стојанче Ангелов: Гоце Делчев бил Бугарин онолку колку што се Бугари, Македонците кои денес имаат бугарски пасош

Редакција