еМагазин
Image default
Македонија

1ТВ: Груевски престојувал во хотелот „Коринтија“ во Будимпешта, а синоќа во вила на Орбан

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во бегство, синоќа бил во вилата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, а првата вечер во Унгарија ја поминал во хотелот „Коринтија“ во Будимпешта, објави телевизијата 1ТВ, повикувајќи се на свои извори. 

Според телевизијата Груевски ја напуштил Македонија меѓу 8 и 9 ноември.

Нема официјална потврда за овие информации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судбината на Груевски во рацете на „лошото момче“ Виктор Орбан

Што пишуваше Груевски пред да побегне за одењето во затвор: “Нека ме уапсат, затворат и малтретираат“

Ќе паднат ли оставки за бегството на Груевски?

Фарса не векот: Ќе ни остане ли за спомен од Груевски потерницата на МВР?

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анкета на Телма: Пендаровски ја зголемува предноста пред Силјановска

Редакција

Врховен суд го „погреба“ СЈО: Не смеело да отвора истраги по рокот од 18 месеци

Редакција

Амбасадорот Филипов ќе ја кординира македонската група која со грчката ќе преговара за трговските марки

Редакција