еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

54-годишен скопјанец се самозадоволувал во автобус на ЈСП

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираат дека синоќа е приведен 54-годишниот В.М. од Скопје откако бил пријавен дека претходно се самозадоволувал во автобус на ЈСП во подрачејто на Центар.

– Денеска (24.03.2024) во 00.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода В.М. (54) од Скопје, постапувајќи по претходна пријава дека на 23.03.2024 година околу 23.00 часот во автобус на ЈСП на подрачје на Центар се самозадоволувал, информираше МВР.

По целосно документирање на случајот за него ќе следува соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Едмонд Адеми, кој ќе биде амбасадор во Шпанија

Редакција

Повеќе жени, најмногу на возраст од 30-39 години: Детали за новите случаи на заразени со Ковид-19 во Македонија

Редакција

Не е вистина дека дека се укинуваат посебните средства за лицата со Даунов синдром, вели министерката Тренчевска

Редакција