еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Аќуа-инженеринг АГЕ го доби тендерот за изградба на фекална и атмосферска канализација во Гостивар вреден 2,3 милиони евра

Друштво за градежништво и трговија Аќуа-инженеринг АГЕ ДООЕЛ експорт-импорт Тетово го доби тендерот за изградба на фекална и атмосферска канализација низ територијата на Општина Гостивар.

Договорот е во вредност од 141.600.000 денари или 2.302.439 евра.

Сите детали за договорот ОВДЕ. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денеска почнува пролетта, сончeво и топло време со температура до 21 степени

Редакција

„Пелистерка“ оствари добивка од 1,9 милиони денари за девет месеци

Редакција

Од денеска во Грција попусти и до 70%

Редакција