еМагазин
Image default
Бизнис

„А1 Македонија“ го доби тендерот на Агенцијата за вработување за фиксна теефонија вреден 28.700 евра

Агенција за вработување по распишаниот тендер за набавка на телефонски услуги на фиксна локација за потребите на Агенцијата за вработување склучи договор со друштвото за комуникациски услуги „А1 Македонија“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.770.000 денари или околу 28.700 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

А1 каска зад Македонски Телеком на пазарот на фиксна телефонија

Што треба да знаат корисниците, откако Вип стана А1

Македонски Телеком и А1 во „мртва трка“ на пазарот на ТВ-услуги

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекомуникацискиот оператор Vip станува А1 во текот на годинава

Редакција

Тендер „тежок“ 940.000 евра: МЕПСО купува патнички и товарни возила од три компании

Никола Осило

Извршниот директор на Мигрос Групацијата Озѓур Торт, е избран на чело на Consumer Goods Forum

Редакција