еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ало Али, тука сум пред ДУИ. Како е планот за македонското знаме?„: Твитер го „подбра“ „инспекторот“ Бујар Османи

Не престануваат реакциите по викенд „акцијата“ на вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, кој „изиграваше“ инспектор за употреба на албанскиот јазик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вицепремиерот Османи заработи казна за зборување на мобилен додека вози

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мехмети: Најубаво ќе беше Османи да отидеше до мала Речица за да побара конечно да биде поставено државното знаме

Да не треба сега Османи да го плаќаме и за контрола на употребата на албанскиот јазик?

(ВИДЕО) Бујар Османи стана и „инспектор“ за употребата на албанскиот јазик

Фото: ДУИ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Венко Глигоров сподели искуство од возењето по новиот автопат во Косово: „Честитки за нив, ние сме тешки бруки“

Редакција

(Видео) Можат ли камерите на граничните премини да откријат од каде пребегнал Груевски?

Никола Осило

(Видео) Шекспировски заплет во Британија: Што всушност ќе донесе Брегзит?

Никола Осило