еМагазин
Image default
Македонија

Американскиот амбасадор Бејли си оди во март

Американскиот амбасадор Џес Бејли на Твитер најави дека ќе го напушти Скопје во март и дека наскоро потоа ќе се пензионира откако 34 години бил дел од Стејт департментот.

Претседателот на САД, Доналд Трамп неодамна ја предложи Кејт Мери Брнс (Kate Marie Byrnes) за нов амбасадор на САД во Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кејт Брнс номинирана за нова амбасадорка на САД во Македонија

Фото: Американска амбасада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анкета на ИРИ: 45 отсто граѓани сметаат дека телефоните се уште им се прислушуваат

Редакција

Видео од несреќата со македонскиот автобус кај Лесковац

Редакција

Груевски се јави со цитат од Шопенхауер: „За да се признае туѓата вредност, треба да се има и сопствена“

Никола Осило