еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Анди Исмаили од Гостивар светски шампион во современ танц за деца

Младиот Анди Исмаили од танцовото студио „I Dance” од Гостивар е новиот светски шампион во категоријата современ танц соло деца на Светското првенство кое се одржува во Осса, Полска.

Победничката кореографија со наслов „Don’t answer the phone” е дело на Андријана Петковски од „Брејк а Лег”, додека тренери на Анди се Вулнет Незири и Сарита Селмани од танцовото студио „I Dance”.

Следен предизвик за овој исклучително талентиран танчар е Европското првенство во џез, современ и класичен балет кое ќе се одржи во Скопје во Национална опера и балет.

МИА/фото: Фејсбук/Исмаили

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

NLB Pay – прв и единствен мобилен паричник на пазарот кој ги интегрира Visa и MasterCard картичките

Редакција

Тројца патници од Италија и Шпанија тестирани на коронавирус, резултатите негативни

Редакција

(ВИДЕО) Боки 13 бара укинување на притворот: Состојбата ми е загрозувачка по животот

Редакција