еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори предмет за Јово Вангеловски за набавка на БМВ вредно 40 илјади евра

Од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), или Антикорупциска комисија, како што е позната во јавноста, денеска соопштија дека отвориле постапка за набавката на возило „БМВ“, вредно 40.000 евра од страна на претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски.

Од Комисијата ќе истражуваат дали Вангеловски ја злоупотребил својата положба за лична корист кога го набавил возилото.

Антикорупциска отвори случај и за сомнежите дека Горан Караџовски, Коле Штерјев и Јово Вангеловски цели три години земале месечни паушални по 10.000 денари, како членови по функција во Управниот одбор на Академијата за судии.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вози Мерцедес Бенз, а со сопругата има 4 стана: Каков имот пријавил судијата Јово Вангеловски

И Кочо Анѓушев на тапет на Антикорупциска

Антикорупциска отвори четири постапки за премиерот Заев

Антикорупциска ќе истражува дали директорката Пановска „местела“ тендери во корист на татко и

Антикорупциска отвара постапка за Мерко, за набавката на четири возила во Општина Струга

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Првиот човек на Алкалоид, Мукаетов: Не кочи бирократијата на границите, тоа треба да се реши

Редакција

Владата со реакција: Осудениот Груевски ќе ја отслужи казната во Македонија

Редакција

Во Украина 300 Срби се борат против 200 Хрвати, пишува „Слободна Далмација“

Редакција