еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Вози Мерцедес Бенз, а со сопругата има 4 стана: Каков имот пријавил судијата Јово Вангеловски

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за злоупотреби и коруптивни дејства за судиите Владимир Панчевски, Јово Вангеловски, Александра Зафировска, Светлана Костова и Софија Лаличиќ.

Комисијата ќе изврши проверка на податоците од нивните анкетни листови и изјави за интереси.

еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле тие.

Каков имот пријавил Јово Вангеловски

Претседателот на Врховниот суд, судијата Јово Вангеловски во својот анкетен лист, што го доставил до Државната комисија за спречување корупција како заеднички имот пријавил 4 стана во Скопје.

Вози Мерцедес Бенз, а како заеднички имот пријавил уште три возила, Лексус ИС, Тојота Селика и
Крајслер Кросфајер.

Како заеднички имот пријавил и деловен простор, земјоделско земјиште, акции, дивиденди, часовници Картие, закупнина, кредити…

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вози Тојота: Каков имот пријавила судијката Светлана Костова

Вози Нисан: Каков имот пријавила судијката Софија Лаличиќ

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжен куќниот притвор на Камчев, Панделески и Јосифовиќ

Редакција

УЈП: Скопјанка за една година остварила бруто приход од 17 милиони евра

Редакција

(Фото) Планинари садеа дрвца и го искачија врвот Клепа во чест на Калина и Александар

Никола Осило